Ботев (Пд) няма спирка, Гонзо и "моряците" с четвърта загуба за тази пролет (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава отличната си серия под ръководството на Станимир Стоилов. Тимът победи с 3:1 Черно море в среща от 20-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред празни трибуни на "Христо Ботев" заради наказание на домакините. Така "канарчетата" записаха четвърта поредна победа и имат 13 от 15 възможни точки тази пролет, което на този етап не е постигнал нито един друг състав в елита. Головете за "жълто-черните" отбелязаха Тодор Неделев (19), Мариян Огнянов (35) и Луиш Педро (80), докато Симеон Райков се разписа за гостите в 56-ата минута.

Ботев (Пловдив) вече е с актив от 41 точки, като дели третото място с ЦСКА, а вторият Левски е с точка по-напред, но и мач по-малко. Днес "канарчетата" не задоволиха с играта си, но въпреки това спечелиха важни точки, а "бултрасите" продължават да мечтаят. Около 1000 от тях днес подкрепиха тима извън стадиона, където наблюдаваха срещата на видео стена, а след мача бяха поздравени от своите любимци, които се качиха на трибуните, за да им благодарят.

"Моряците" пък, въпреки добрата си игра днес, допуснаха четвърта загуба от пет мача тази пролет под ръководството на Георги Иванов-Гонзо и останаха само със спечелената точка на "Тича" миналия кръг срещу Левски (1:1).

Първо точен за домакините бе Тодор Неделев в 19-ата минута, след като отблизо се възползва от сериозна грешка на Георги Китанов и Себастиан Комел. Голът е втори поред в "А" група за младия талант и общо седми за сезона. В 35-ата минута отлична атака на "жълто-черните" бе завършена с гол на Огнянов. Марлон Перейра проби отляво, след което намери Иван Цветков, който с отлична асистенция подаде на Огнянов. Връхлитащият техничар удвои отблизо, като се разписва за втори пореден път, тъй като го стори и в Монтана преди седмица. Попадението е негово четвърто този сезон.

В края на полувремето Адам Стаховяк показа отличен рефлекс при удар на Георги Илиев от границата на наказателното поле.

През втората част "моряците" взеха инициативата, като след десет минути се върнаха в мача с втория си гол за тази пролет. Бившият играч на Левски Симеон Райков с много красив гол намали в 56-ата минута, когато финтира Христов и с десния крак прати топката в мрежата от 16 метра. Попадението е негово първо за "моряците" и общо трети за сезона срещу Ботев, тъй като вкара два за "сините" през есента при успеха с 3:1 на "Георги Аспарухов". На терена се появи за първи път Луиш Педро, който замени Неделев и веднага можеше да отбележи гол в своя дебют. Холандецът бе изведен отдясно, но Китанов парира удара му. Въпреки това крилото се разписа в дебютната си среща в родния елит.

Десет минути преди края Педро бе точен с глава след отлично центриране на Вандер Виейра и направи 3:1, като донесе общо 12-ия успех на Ботев (Пловдив) преди гостуването на Берое през седмицата.

С актив от 17 точки Черно море е в опасната зона, като толкова имат още Локомотив (София) и Ботев (Враца), а във врата им дишат още Етър и Миньор (Перник) с 16 точки. Другата седмица играчите на Гонзо излизат срещу последния Монтана, където ще търсят първи успех.