Саутхамптън полетя към спасение след бой над Рединг

Отборът на Саутхамптън е на път да осигури мястото си в английската Висша лига и през следващия сезон, след като постигна изключително важна победа с 2:0 при гостуването си на друг новак в елита Рединг на "Мадейски Стейдиъм". По този начин "светците" се изкачиха до 11-ото място в класирането на шампионата с 37 точки, докато отборът на техния бивш мениджър Найджъл Адкинс остава здраво закотвен на дъното в подреждането с 23.

Джей Родригес откри резултата в 34-ата минута. Той получи отличен пас от Рики Ламбърт и надбяга отбраната на домакините, за да пусне топката покрай Адам Федеричи за 0:1. Малко преди почивката нападателят на домакините Адам Ле Фондре изпусна отличен шанс да изравни резултата.

В 72-ата минута резервата на гостите Адам Лалана оформи крайното 0:2, след като завърши перфектна контраатака на "светците". Голмайсторът при първото попадение Джей Родригес даде отличен пас на полузащитника, който останал на голова позиция, не сгреши, за да подпечата трите точки на своя тим.