Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Българите в Етър не стигнаха за успех, Локо (Сф) "изплува" над чертата (видео)

Етър и Локомотив (София) направиха зрелищно 2:2 в Сливен в среща от 20-ия кръг на "А" група, която беше директен сблъсък между два от застрашените от изпадане отбори. Единствените българи в състава - Любомир Любенов (45) и Дормушали Саидходжа (76), бяха точни за "виолетовите", а Даниел Пеев (71) и Александър Дюлгеров (83) вкараха за символичните гости. Точката помогна на отбора на Емил Велев да излезе над чертата.

Битката в дъното предвещава да бъде свирепа, след като в момента последните шест тима са разделени в рамките на 4 точки. Само два от тях ще се спасят, а другите ще поемат към "Б" група.

Прероденият Етър изнесе поредния си силен мач и малко не му стигна да запише нов пролетен успех. Играчите на Сердар Даят повеждаха на два пъти, но столичани успяваха да изравнят. Подобно и на предишните си двубои, търновчани играха много умно и използваха възможностите си.

В продължението на първото полувреме бившият футболист на Левски Любчо Любенов-Хиената матира Валентин Галев с шут от фаул. Локомотив успя да изравни за 1:1 в 71-ата минута чрез Даниел Пеев, който по-рано през седмицата заби победния гол при престижния успех над ЦСКА с 1:0 в турнира за Купата на България.

"Червено-черните" тръгнаха да печелят срещата на "Хаджи Димитър", но бяха попарени от отлично отиграване на Саидходжа в 76-ата минута. Капитанът на Етър се пребори за изритана от вратаря Ненад Филипович топка и даде нов аванс на своите - 2:1. Все пак в 83-ата минута централният защитник Дюлгеров беше на точното място след центриране на Пеев от корнер и оформи крайното 2:2. В последните секунди Азрак Махамат от състава на домакините беше изгонен за втори жълт картон.

През есента локомотивци разбиха Етър с 3:0 в София и ще имат предимство в класирането, ако двата отбора завършат с еднакъв точков актив.