Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

ЦСКА (М) се позабавлява с Волга и докосва титлата (видео)

Водачът в класирането на руската Премиер Лига ЦСКА (Москва) е все по-близо до титлата. "Армейците" надиграха у дома с 2:0 Волга в мач от 23-ия кръг и увеличиха аванса си на върха пред своите преследвачи. Тимът на Леонид Слуцкий събра 55 точки - с 11 повече от втория в подреждането Зенит и с цели 13 пред сриналия се през втория полусезон отбор на Анжи. Питерци и богаташите от Махачкала имат по един мач по-малко от ЦСКА (Москва). Волга пък заема 13-о място с 21 точки и до края на сезона ще трябва да се бори с нокти и зъби за оставането си в руския елит.

Преди началото на срещата на "Лужники" днес бразилският нападател на ЦСКА (Москва) Вагнер Лав получи наградата за играч на месец март на Премиер Лигата. По-късно Вагнер Лав вкара гол, но преди него това стори в 30-ата минута Алан Дзагоев. Офанзивният халф откри резултата с добавка, след като шведският халф Расмус Елм уцели греда с удар от фаул. В 35-ата минута Вагнер Лав направи резултата 2:0. С основна заслуга за попадението на бразилеца обаче бе котдивоарският нападател Сейду Думбия, който нямаше късмета да се разпише днес. Думбия първо стреля отблизо, вратарят на гостите Михаил Кержаков боксира, но последва центриране отдясно на играч на столичани. Думбия стреля този път с глава и уцели напречната греда, след което Вагнер Лав се оказа най-съобразителен и от непосредствена близост реализира.

В 60-ата минута Думбия имаше златен шанс да вкара гол и да направи победата на тима си класическа. Котдивоарският нападател бе изведен очи в очи с Кержаков, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата на Волга. В 71-ата минута Думбия пак не успя да порази противниковата врата, този път след центриране отляво, резултатът остана непроменен.

Буквално в последните секунди на добавеното време Вагнер Лав получи втория си жълт картон в мача и това означаваше червен картон за бразилеца.