Съдия опорочи невероятно зрелище във Враца - ЦСКА бие в мач със 7 гола и три дузпи (видео+галерия)

Отборите на Ботев (Враца) и ЦСКА изиграха невероятен мач във Враца, който след три дузпи, два червени картона и спестено изгонване на армейския бранител Костадин Стоянов завърши с победа на гостите от София с 4:3.  Армейците на три пъти повеждаха в резултата чрез Марсиньо и на два пъти Платини, но врачани успяваха да изравнят чрез Атанасов, Альошев и Илиев. Крайното 4:3 за "червените" оформи бразилецът Лукас Саша с гол в 74-та минута.

И тази среща не мина без огромни съдийски грешки и скандали. Реферът Александър Костадинов спести чист червен картон на Костадин Стоянов още в 13-та минута за игра с ръка в наказателното поле, след която последва дузпа за врачани. Съдията не бе адекватен и когато в края на мача изгони Мишел Платини, изритал с воле хвърлена по него бутилка с минерална вода.

Срещата започна във високо темпо и с атаки и към двете врати. Първи до гол стигнаха червените, които чрез Марсиньо вкараха още в 5-та минута. Бразилецът изпълни пряк свободен удар почти от дясната тъчлиния и изненадващо топката влетя в мрежата на домакините.

В 10-та минута гостите можеха до голяма степен да решат нещата в своя полза, когато Нджонго Присо направи невероятен пропуск. След отлично двойно подаване с Платини камерунецът остана очи в очи със стража Чавдаров, но не улучи неговата врата.

Този пропуск коства скъпо на червените, тъй като след 180 секунди врачани успяха да изравнят чрез Атанасов, който вкара от дузпа. В тази ситуация Илия Илиев изведе отлично Александър Якимов очи в очи срещу Черни, нападателят преодоля вратаря и стреля от малък ъгъл, но Костадин Стоянов изби с ръка. Съдията Александър Костадинов посочи бялата точка и вдигна само жълт картон на защитника.

В 19-та минута армейците отново поведоха в резултата след гол от дузпа на Мишел Платини. Тя бе отсъдена за умишлена игра с ръка на падналия Николай Маринов, който изби топката, влизаща в празната врата на врачани. За това нарушение Маринов бе изгонен от игра.

Останали с човек повече гостите от София упражниха натиск и в 32-та минута Венков като по чудо не вкара трети гол за ЦСКА, когато засече с глава добро центриране на Присо отдясно, но не улучи вратата.

В 36-та минута, макар и с 10 човека, врачани изравниха за втори път. Автор на попадението стана Петър Альошев, който вкара с глава след центриране от фаул.

Това даде криле на Ботев, който не допусна опасни ситуации до предпоследната минута на първата част. В 45-та минута последва нов фрапантен пропуск на Присо, който получи отличен пас от Венци Василев и от 9-10 метра, необезспокояван от никого, изрита топката поне 5 метра над вратата.

Секунди по-късно, след поредната безумна грешка на двойката централни бранители Попов-Стоянов, Якимов излезе очи в очи срещу Черни, но стреля в аут.

В 60-та минута поредна грешка на червената отбрана позволи на играч на Ботев да се озове почти на празна врата, но малко не му достигна да вкара трети гол за своя отбор.

В 62-та минута с шут по земя от 22 метра Платини вкара трети гол за ЦСКА.

Малко след третото попадение Присо осъществи мощен пробив по дясното крило, който завърши с остро центриране, а при опита си да изчисти бранител на домакините уцели лявата греда на собствената си врата.

В 73-та минута домакините изравниха за трети път. Голът вкара Илия Илиев от дузпа, свирена при безобидна ситуация за неволна игра с ръка на Марсиньо.

Радостта на врачани обаче не трая дълго, тъй като само 60 секунди по-късно Присо проби за пореден път по дясното крило, подаде на Венци Василев, който върна хитро топката към Лукас Саша и бразилецът без забавяне вкара за 3:4 за ЦСКА. Седем минути преди края Платини бе изгонен за втори жълт картон, след като ритна към публиката хвърлена към него бутилка с минерална вода, но въпреки това тима записа четвърта поредна победа в първенството.

Така голаджията пропуска мача с Лудогорец в следващия кръг на "Българска армия".

БОТЕВ (ВРАЦА) ЦСКА 3:4
0:1 Марсиньо 5
1:1 Атанасов 13 д.
1:2 Платини 19 д.
2:2 Альошев 36
2:3 Платини 62
3:3 Илиев 73 д.
3:4 Лукас Саша 74