Петя Неделчева и сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите на двойки

Първата ракета на България Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на двойки на международния турнир по бадминтон във финландския град Вантаа с награден фонд 15 хиляди долара. Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) разбиха представителките на домакините Виола Линдберг и Мария Матила с 21:5, 21:11 за 14 минути. Българката и шотландката спечелиха безапелационно първия гейм само за 5 минути, а втората част започна по-равностойно, но след 7:7 двете направиха серия от 12:1 точки, което се оказа решаващо.

Следващите съпернички на Неделчева и Банкиър утре ще бъдат други финландки Матилда Линдхолм и Джени Нистрьом. Стефани Стоева и Габриела Стоева също се класираха за четвъртфиналите на двойки. Поставените под номер 2 сестри Стоеви победиха Стефи Анис и Северин Корвилен (Белгия) с 21:16, 21:!2 за половин час. Те ще играят срещу шведките Луизе Ериксон и Аманда Валин за място на полуфиналите.