Лукойл Академик без проблеми срещу Черноморец в Бургас

Шампионите от Лукойл Академик спечелиха първия двубой от програмата на XXIV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха без особени проблеми при визитата си на Черноморец в Бургас с 90:74.

Димитриос Харитопулос беше най-активен в селекцията на „студентите” и приключи с двойни показатели от 30 точки и 11 борби, Дерил Уоткинс добави 13 точки и 12 борби, а Боян Попович завърши мача с 13 точки.

За Черноморец с 19 точки и 10 борби се отличи Джеймс Тайлър, а Богдан Боев и Тодор Захариев отбелязаха съответно по 15 и 11 точки.

Домакините бяха по-мотивирани в началото на двубоя, възползваха се максимално от неточностите в играта на шампионите и напълно заслужено момчетата на Дечо Коешинов успяха да поведат след първите десет минути – 20:13. През втората четвърт нещата си дойдоха на мястото, след като старши-треньорът на Академик – Сашо Везенков внесе необходимите корекции в отбора си и резултата не закъсня – 47:31 и пълен обрат за Лукойл.

Третият период на мача протече под диктовката на гостите от Правец, които бяха крайно мотивирани да си подсигурят победата далеч преди финалната сирена в този мач. Разликата премина границата от 20 точки след 30 минути игра – 74:48, а в заключителната четвърт, въпреки, че „студентите”намалиха рязко оборотите, баскетболистите на Черноморец успяха само да намалят изоставането си, но това не бе достатъчно и Академик се поздрави с категоричен успех – 90:74.