ЦСКА спечели титлата при девойките старша след драматично 3:2 над Марица (ГАЛЕРИИ)

Волейболистките на ЦСКА победиха Марица (Пловдив) с 3:2 (28:26, 25:21, 15:25, 18:25, 15:12) във финала на републиканското първенство по волейбол за девойки старша възраст в столичната зала "Васил Симов".

Така "червените" детронираха Марица от върха, като отново си върнаха титлата в тази възраст. Пловдивчанки остават със сребърните медали.

Битката за титлата, която традиционно противопоставя двата тима, които са и най-класните селекции у нас, за пореден път се превърна в страхотно дерби, в което емоциите владееха играта, а напрежението доведе до спадове и възходи. Така се повтори двубоят от предварителната група, като петгеймовата битка отново предреши крайния победител. Тогава спечели Марица.

Първият гейм бе пълен с амплитуди, като "червените" успяха да надделеят, след като изоставаха и направиха обрат. Маричанки взимаха точково предимство на два пъти, но не устояха на напрежението и го губеха. Така те поведоха с 5:0 в началото, за да допуснат изравняване и ново напрежение. В края на гейма гостенките отново поведоха с 23:20 и за втори път изгубиха аванса си.

И двата пъти в основата на обрата бе

Симона Димитрова, която правеше точкова серия от сервис.

След стопяването на пасива "червените" имаха и геймбол при

24:23, но не успяха да завършат в атака и маричанки изравниха 24:24.

След истински вихър от драма в

герой за армейките се превърна Гергана Димитрова, която при равенството 26:26 отбеляза директна точка от начален удар,

а вторият и сервис доведе до разсеяно посрещане и атака в аут от страна на маричанки, като домакините надделяха в гейма.
Спечелването на първата част даде криле на домакините и те заиграха още по-уверено, като направиха солидна разлика,

а на второто техническо прекъсване водеха с 16:9.

Превъзходството продължи до края, като единствено леко намаляване на темпото доведе до повече точки за Марица,

а армейките затвориха безпрепятствено и втория гейм.

Успехът в двете части донесе спад в червените редици, а маричанки засилиха темпото и се надигнаха отново. Така в третия гейм след равностойно начало, впоследствие те успяха да натрупат

4 точки преднина, като на второто техническо прекъсване водеха с 16:12.

Милена Димова задълбочи разликата на 19:12 след четири отлични сервиса.

"Жълто-сините" успяха да запазят разликата и спечелиха

5-ата точка, като намалиха до 1:2 гейма.

В четвъртата част пловдивчанки успяха да запазят набраната инерция, докато домакините задълбочиха спада си и маричанки натрупаха разлика 16:7.

Това доведе до сравнително безпрепятствено затваряне и на този гейм в тяхна полза и равенство в резултата 2:2 гейма.

В тайбрека "червените" показаха непримиримия си дух, като отново се съвзеха.

Те изоставаха с 0:3 в резултата, за да отбележат нов обрат, реализирайки пет поредни точки, с което поведоха с 5:3.

След още поредица от обрати и равенство, в крайна сметка ЦСКА демонстрира, че е по-класният тим и триумфираха с крайната победа и титлата при девойките старша.

ЦСКА - МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 3:2 (28:26, 25:21, 15:25, 18:25, 15:12)