Левски обърна Хасково за една част и поведе в серията (видео+галерия)

Женският баскетболен отбор на Левски надигра Хасково 2012 със 77:67 и поведе с 1-0 победи в четвъртфиналната плейофна серия. "Сините" стигнаха до успеха след отлична трета част, а също така и благодарение на реализаторските умения на Христина Иванова, която вкара някои от най-важните точки за своя тим.

Гостенките от Хасково водеха през цялото първо полувреме, като на моменти разликата надхвърляше десет точки. На почивката "червените" имаха аванс от 30:37.

Повратна точка в двубоя бе третата четвърт, в която Левски постепенно настигна съперника си, а след убийствена серия от 14-0 в последните четири минути на частта обърнаха нещата в своя полза. Христина Иванова вкара 10 от тези 14 точки, а Левски бе напред със 63:52 след 30 минути. В заключителните 10 минути домакините не позволиха обрат и грабнаха успеха с 10 точки разлика - 77:67.

Именно Иванова бе най-резултатна в мача със своите 27 точки (5/10 от тройката). Радослава Бъчварова добави "дабъл-дабъл" от 19 точки и 10 борби, а Даниела Петева остана с 13 точки, 6 борби и 3 асистенции.

Анита Тейлане остана на крачка от "трипъл-дабъл" за Хасково 2012 - 14 точки, 15 борби и 9 чадъра. Николина Николич и Амра Мехмедич вкараха по 17 точки, докато Алма Ковачевич остана с 10.

Втората среща между двата тима е в неделя в Хасково. Играе се до две победи от три мача.