Куп пропуски лишиха Дортмунд от победа в Малага (видео+галерия)

Отборите на Малага и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 0:0 в първия четвъртфинал помежду си от Шампионската лига. Германците могат да съжаляват много за този резултат, тъй като направиха куп пропуски от чисти положения и ще трябва да се надяват това да не им изиграе лоша шега на ревнаша след седмица. Гостите бяха далеч по-активният тим през целия мач, но така и не намериха път към вратата на Вили Кабайеро, който на няколко пъти спаси мрежата си, а в други случаи мерникът на Роберт Левандовски и Марио Гьотце не бе точен. Това бе първият мач от Шампионската лига тази година, в който Борусия не отбеляза гол. Домакините пък могат да са доволни, че не допуснаха гол и всяко едно тяхно попадение след седмица ще има двойна стойност.

Наставникът на домакините Мануел Пелегрини бе подредил 4-4-2. В атака Инженера разчиташе на Хавиер Савиола и Жулио Баптища. По двете крила бяха опитният Хоакин Санчес и големият талант Иско.

Старши-треньорът на гостите Юрген Клоп заложи на изпитаната схема 4-2-3-1. На мястото на Матс Хумелс очаквано бе Фелипе Сантана. Опорните халфове бяха Илкай Гюндоган и Себастиан Кел. Роберт Левандовски водеше атаката, подкрепян от Марко Ройс, Марио Гьотце и Кевин Гроскройтц.

В първите минути на мача Борусия имаше две много чисти положения за гол. Първо в 14-ата минута Марио Гьотце излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и Вили Кабайеро спаси. В 19-ата минута на подобна позиция след контраатака излезе и Марсел Шмелцер, но стражът отново бе на мястото си. Последваха още опасни атаки на гостите, но гол така и не падна. В края на полувремето дойде най-чистото положение за Малага, когато след центриране от корнер първо Роман Вайденфелер спаси удар на Жулио Баптища, а след това добавката на Жереми Тулалан бе избита от бранител на голлинията.

Втората част започна с нов сериозен пропуск на германците. Контраатака изведе Гьотце на стрелкова позиция, който пък върна топката назад, където Левановски бе останал сам около точката за изпълнение на дузпа, но ударът му не бе много точен. В 65-ата последва поредният голям пропуск за гостите. Гьотце се озова на скорост на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му мина покрай гредата. Минута по-късно топовен удар на Иско бе спасен от Вайденфелер. В края на мача двата тима понамалиха оборотите и се примириха с крайното 0:0. По този начин развръзката остава за след седмица на "Вестфаленщадион".