След безобразна игра Славия загуби реванша срещу Миньор (галерия)

След изключително слаба игра Славия загуби с 0:1 у дома от Миньор (Перник) в реванша от четвъртфиналите в турнира за Купата на България, но продължава напред заради изразителния си успех с 5:2 в първия мач. Салас Окечукво реализира единствения гол за "чуковете" в 89-ата минута. Нигерийският нападател реализира една от многото възможности, които се откриха пред гостите. Това беше и единствената грешка на пазилия фантастично за "белите" Ивайло Иванов. Ако не бяха класните изяви на 38-годишния ветеран, който се завърна в игра, след като вече се беше отказал от футбола, то перничани можеха да стигнат и до доста по-изразителен успех. Футболистите на Николай Тодоров пропуснаха половин дузина чисти положения чрез Ивайло Цветков, Александров, Виктор Софрониев, Адриан Олегов и Ивайло Стоянов. Веднъж и гредата спаси славистите след шут на Окечукву.

Отличният аванс от първата среща накара футболистите на домакините да подходят несериозно към реванша. Това изнерви до крайна степен треньора им Велислав Вуцов, който не спря да вика по тях. "Белите" също имаха няколко възможности, а веднъж гредата ги лиши и тях от попадение.

През второто полувреме в игра се появиха Чавдар Янков и Дайсуке Мацуй. Двамата не бяха играли от есента насам заради тежки контузии.

Любопитното беше, че в сектора за гостуващи фенове имаше само един привърженик на Миньор, който беше охраняван от трима полицаи. Иначе общо на стадиона имаше около 150 запалянковци.

СЛАВИЯ - МИНЬОР (Пк) 0:1
0:1 Окечукво (89)

(Славия продължава с общ резултат 5:3)

СЛАВИЯ: Ив. Иванов, Филипов, Желев, Генев, Атанасов, Сандански, Попара, Васев (60-Мацуй), Г. Иванов, Лазаров (60-Василев), Антонов (73-Янков)

МИНЬОР (Пк): Банков, Д. Стоянов, Олегов, Цветков, Райчев, Софрониев (62-Александров), Йорданов, Ив. Стоянов, Нджой, Петров (45-Павлов), Маду (58-Окечукву)

Жълти картони: Атанасов, Васев (Сл); Софрониев, Павлов, Нджой (М)

Рефер: Георги Димитров (София)
Стадион: "Славия", София