Астън Вила е кралят на Европа при младежите (видео)

Английският клуб Астън Вила е най-добрият младежки отбор в Европа за сезона 2012-2013 година. На финала на клубния турнир за отбори, съставени от играчи до 19 години NextGen Series, Астън Вила победи не на шега Челси с 2:0 на първи април. Бирмингамци спечелиха финала в италианския град Комо с два гола от дузпи на Греъм Бърк (49,90).

Най-забавният момент от мача пък бе в 53-ата минута. Четири минути след първия гол на Вила, Алекс Киуомя от състава на Челси реши да се пробва да спечели 11-метров наказателен удар за своя отбор, но симулацията му бе крайно нескопосана и бе "възнаградена" единствено с напълно заслужен жълт картон.