Отличен Бербо реши драматично лондонско дерби (видео+галерия)

Фулъм победи с 3:2 на Куинс Парк Рейнджърс в лондонското дерби от 31-ия кръг на Премиър Лийг на стадион "Крейвън Котидж".

Два гола за домакините отбеляза отличният в този мач български нападател Димитър Бербатов, а капитанът на КПР Клинт Хил си наниза автогол. За гостите се разписаха мароканецът Адел Таарабт в края на първото полувреме и Лоик Реми в началото на втората част, който само минути преди това изпусна дузпа.

Фулъм доигра мача с човек по-малко, след като Стийв Сидуел беше изгонен десетина минути преди края и трябваше да трепери до последния съдийски сигнал.

"Котиджърс" влязоха в мача с мисълта за атака на първата половина на таблицата с класирането, до която стигнаха след поредица от 6 мача без загуба.

Мотивацията на гостите също не беше за подценяване. Въпреки афишираните амбиции преди началото на сезона, те остават сериозно застрашени от изпадане, тъй като заемат незавидното предпоследно място с едва 23 точки. Две поредни победи под ръководството на Хари Реднап върнаха надеждите за оцеляване в елита на "Лофтъс Роуд", но след загубата от Фулъм нещата вече не изглеждат така оптимистично.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините от Фулъм. Бившият капитан на националния отбор на България Димитър Бербатов откри от дузпа още в 7-ата минута,  отсъдена за нарушение на Кристофър Самба.

По този начин Бербо "счупи" каръка и се разписа в четвърти мач поред - нещо, което не му се беше отдавало до този момент.

Само четвърт час по-късно той отбеляза и вторият си гол, като се възползва от грешка в отбраната на гостите и с външен фалц удвои. Макар и истински подарък от защитата на КПР, за статистиката попадението му е под №13 през този сезон.

Десетина минути преди това българинът беше провокиран от грубо нарушение на Клинт Хил срещу съотборника му Йоргос Карагунис. Бербатов се нахвърли на Хил и си размени остри реплики с бранителя, който получи жълт картон за проявата си.

В 35-ата минута Димитър Бербатов създаде поредната опасност пред вратата на КПР. Той овладя майсторски топката в наказателното, преодоля технично бранителя на гостите Арман Траоре и почти от аутлинията се опита да намери свой съотборник. В старанието си да изчисти Жозе Босингва обаче за малко не си отбеляза автогол.

Това, с което се размина Босингва, обаче застигна Клинт Хил, който заби безпощадно топката в мрежата на Жулио Сезар в 40-ата минута.

Само 4 минути по-късно мароканецът Адел Таарабт върна надеждите на гостите, след като намали на 1:3 със силен удар с десния крак.

Второто полувреме започна по идентичен начин на първото - с отсъждане на дузпа. Този път обаче нарушението беше пред вратата на Фулъм. Зад топката застана Лоик Реми, който обаче сбърка. 40-годишният страж Шварцер парира неговия изстрел от бялата точка.
В 51-ата минута Реми се реваншира за пропуска си, възползвайки се от подаване на Стефан Мбиа и намали на 2:3 с удар с десния крак.

Десет минути преди края на мача Стийв Сидуел получи червен картон за нарушение в средата на терена и остави отбора си с човек по-малко срещу амбицираните да стигнат поне до равенство гости от КПР.

В 86-ата минута Джърмейн Джинас стреля опасно, но Шварцер извади летящата към страничната греда топка.

Фулъм се съвзе от шока след изгонването на Сидуел и постепенно си върна топката, успокои играта и удържа ценната победа. Това беше и сладък реванш за Бербо и компания за загубата с 1:2 при гостуването на "Лофтъс Роуд" в началото на настоящия сезон.

Попаденията на Бербатов във Висшата лига вече са 84. Точките в актива на Фулъм пък са 39, които му отреждат десето място в класирането.