Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Страхотен гол изхвърли Ман Юнайтед и прати Челси на полуфинал за ФА Къп (видео)

Уникален гол на Демба Ба донесе победата на Челси с 1:0 над Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж" в преиграване от 1/4-финалите на ФА Къп. Хуан Мата центрира меко в наказателното поле, прехвърляйки бранителите на "червените дяволи", а сенегалецът засече от въздуха, след като се разтегна акробатично и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа. Сериозен принос за успеха на "сините" имаше и Петер Чех, който с удивителен рефлекс спаси изстрел с глава на Хавиер Ернандес отблизо.  Така носителят на трофея се класира за полуфиналите, където ще срещне Манчестър Сити. Двубоят ще бъде на "Уембли" на 14 април.

Първият мач между Юнайтед и Челси завърши при резултат 2:2, въпреки че "червените дяволи" имаха аванс от два гола на "Олд Трафорд".

Еден Азар, Хуан Мата и Оскар започнаха зад Демба Ба в предни позиции за Челси. Фернандо Торес, както и капитанът Джон Тери, и Франк Лампард, бяха оставени на резервната скамейка за началото. Рио Фърдинанд се завърна в стартовия състав на Манчестър Юнайтед, а Хавиер Ернадес и Дани Уелбек стартираха в атака за гостите. Това означаваше, че Робин ван Перси бе на скамейката, а Уейн Рууни, който получи травма по време на мача на националния отбор срещу Черна гора, отново бе извън групата на лидера в Премиър лийг.

Любопитно бе разположението на 11-те на Манчестър Юнайтед, като Антонио Валенсия започна на десния бек, а пред него, по крилото, действаше Луиш Нани. Фил Джоунс застана в средата на терена заедно с Майкъл Карик, а Том Клевърли бе по левия фланг.

В 22-ата минута Ашли Коул получи контузия и напусна принудително терена, заменен от Райън Бертранд. Едва в 31-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност пред една от двете врати, когато Демба Ба стреля остро по земя, но Де Хеа изби с крак. Гостите отговориха с хубав изстрел на Нани от дистанция, след който топката мина встрани от вратата на Чех. В 41-ата минута и стражът на Челси се намеси, избивайки с крак изстрел на Чичарито от повече от 30 метра. В края на частта гостите имаха претенции и за дузпа заради задържане на Нани в наказателното поле.

Четири минути след подновяването на играта Челси излезе напред след страхотен гол на Демба Ба. Хуан Мата центрира меко в наказателното поле, прехвърляйки бранителите на "червените дяволи", а сенегалецът засече от въздуха, след като се разтегна акробатично и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа.

В 61-ата минута Петер Чех запази преднината на Челси след страхотна реакция, избивайки удар с глава на Чичарито от малкото наказателно поле. Малко след това Мата можеше да удвои, но Де Хеа спаси удара, който бе от твърде малък ъгъл.

В 67-ата минута Азар се озова в чиста позиция, но не успя да уцели опразнения ъгъл на вратата на Де Хеа, стреляйки на сантиметри встрани от целта - страхотна възможност за домакините.

Две минута преди края на редовното време Робин ван Перси пропиля чудесен шанс да изравни, след като бе намерен от Евра в наказателното поле, но от 8-9 метра не успя да стреля точно. Малко след това пък Де Хеа спаси нов изстрел на Мата.