Депор вярва в оцеляването, дръпна Майорка надолу

Отборът на Депортиво Ла Коруня надигра Майорка с 3:2 като гост в среща от 29-ия кръг на Примера. Точни за галисците бяха Силвио Перейра (27), Карлос Марчена (48) и Иван Санчес - Рики. За балеарския тим се разписаха Виктор Касадесус (20) и Емилио Нсуе (89). Победата вдъхна нови надежди за спасение на Фернандо Васкес и компания. "Червените" от Палма вече са предпоследни, само на точка пред Ла Коруня.

Още в първата минута Джовани дос Сантос навлезе опасно, но нямаше кой да стреля. В 14-ата Виктор Касадесус шутира неточно от добра позиция. В 20-ата балеарският тим щастливо успя да отбележи. Карлос Марчена сбърка и позволи на Виктор да стреля от 19 метра, топката се отклони от Силвио Перейра и излъга Даниел Арансубия - 1:0.

В 27-ата левият бек Силвио нахлу отляво към дъгата и с премерен шут в далечния ъгъл успя да изравни. В 31-вата Пици пропусна прекрасен шанс сам срещу Дуду Аоуат. В самия край на полувремето шут на Джио облиза гредата.

В 48-ата минута Пици изпълни фаул, Абел Агилар игра с глава, Айтами също докосна топката, а Карлос Марчена отбеляза след добавка. След 12 минути Депор увеличи преднината си след попадение на основния нападател Иван Санчес - Рики. Пици се включи силно, топката беше избита от Аоуат и Рики добави в мрежата - 1:3.

До края на мача тимът на Грегорио Мансано се пренесе в половината на галисците. В 71-вата Томер Хемед шутира над гредата при много хубава възможност. В 84-ата Хуан Карлос Валерон изпусна четвърти гол за Депор. Резервата Нелсон Оливейра изведе ветерана, но той не овладя добре. В 89-ата Нсуе вкара за крайното 2:3 след подаване на Нунеш.

"Бяло-сините" остават последни с 23 точки след петата си шампионатна победа. Майорка падна до предпоследно място след 17-ото си поражение в Ла Лига.

Снимки: "Марка"