Твенте се спаси от загуба в края

Отборът на Твенте отново разочарова привържениците си като стигна само до равенство 1:1 у дома в срещата от 28-ия кръг на холандската Ередивизие. Българският вратар Николай Михайлов отново бе титуляр под рамката на вратата на своя тим и не успя да опази "суха" мрежа, но с гол в заключителните минути тимът му поне се спаси от загубата.

Резултатът в срещата бе открит от Кени ван дер Вег в 50-ата минута, а в 83-ата минута Вут Брама донесе равенството на Твенте след асистенция на Люк Кастайньос.

Така Твенте остава на 5-ата позиция в класирането с 48 точки, а НАК е 11-ти с 32 точки.