Карпати не можа да спре Шахтьор (Донецк)

Воденият от Николай Костов тим на Карпати (Лвов) не успя да се противопостави на гранда Шахтьор (Донецк) в домакинството си от 22-ия кръг на украинската Висша лига. Мачът завърши с успех на гостите с 2:1, а домакините завършиха срещата с 9 човека на терена, след като получиха два червени картона - в 70-ата  минута за Звотник и в 81-ата минута за Даушвили.

Алекс Тешейра даде преднина на Шахтьор в 32-ата минута, а Звотник изравни в 44-ата. Радостта на домакините обаче бе кратка и в добавеното време на първата част Ракитский отново изведе тима от Донецк напред за 1:2, като този резултат се запази и до края на мача.

Така Шахтьор продължава уверено пътя си към титлата като води в класирането с 63 точки - с 15 повече от втория Металист (Харков). Карпати пък остава на 12-ата позиция с 23 точки.