Пощурелият Байерн направи мач за историята (видео)

Байерн (Мюнхен) не стана шампион днес, но пък изигра най-запомнящия си мач за сезона, като попиля Хамбургер ШФ с 9:2 в среща от 27-ия кръг на Първа Бундеслига. Мачът се явява като генерална репетиция за Юп Хайнкес и компания преди първия 1/4-финален мач от Шампионската лига срещу Ювентус. Убедителният успех за баварците щеше да бъде чудесно гарниран, ако се беше случило да триумфират още днес със сребърната Салатиера, но официалното обявяване на бъдещия шампион се отлага с поне още една седмица, след като по-рано днес Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Щутгарт. Четири гола в срещата наниза Клаудио Писаро (30', 45', 53' и 68'), Ариен Робен се отчете с два (33' и 54'), а по един добавиха Джердан Шакири (5'), Бастиан Швайнщайгер (19') и Франк Рибери (76'). Първият гол за Шпорт Ферайн бе отбелязан от Джефри Брума (75'), а вторият от Хайко Вестерман (86'). По този начин беше изравнен рекордът за най-тежка загуба в историята на "червените шорти" - 2:9, записан през 1963/64 г., когато градският съперник на Байерн Мюнхен 1860 побеждава Хамбургер със същия резултат.

Клаудио Писаро стартира на върха на атаката на баварския гранд, като бе предпочетен пред Марио Манджукич. Перуанецът се включи като титуляр едва за трети път през тази кампания. За разлика от мача с Байер (Леверкузен) на терена бе дежурният капитан на тима Филип Лаам. В стартовата единайсеторка също така се завърна и Тони Кроос.

На "Алианц Арена" през целия мач имаше само един отбор и това бе този на Байерн. Гостите от Северна Германия не успяха да затруднят дефанзивния вал на баварците. Голеадата за мюнхенци започна още в петата минута. Кроос размени с Шакири няколко подавания, а накрая швейцарецът нанесе хубав удар по земя и откри резултата - 1:0. Четвърт час след първия съдийски сигнал Рафаел ван дер Ваарт можеше да изравни, но ударът му бе уловен от Мануел Нойер.

В 19-ата баварците удвоиха своя аванс чрез Швайнщайгер. Шакири намери халфа от ъглов удар и последният удвои резултата - 2:0. Четири по-късно Писаро стреля хубаво по диагонала, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда. Секунди след това перуанецът бе повален в наказателното поле от Хайко Вестерман, но съдията не показа бялата точка.

След половин час игра Ариен Робен можеше да открие своята сметка. Холандецът получи извеждащ пас от Хавиер Мартинес и остана очи в очи срещу Рене Адлер. Крилото премина покрай стража на гостите, но при последвалия шут Адлер успя да се разтегли максимално и изби в корнер. След изпълнението му резултатът все пак стана 3:0. Именно Робен центрира, а Мартинес отклони с глава към Писаро, който не пропусна да направи резултата класически. В 33-ата и Робен се записа сред голмайсторите. Холандецът сътвори самостоятелен пробив, комбинира с двойно с Писаро и пусна покрай Адлер за 4:0.

В самия край на първата част Клаудио Писаро отбеляза втория си гол в срещата. Джердан Шакири шутира, но ударът му се отби в гредата. Топката се върна към тарана на баварците и той нямаше как да пропусне - 5:0.

Осем минути бяха нужни на баварците през втората част да продължат наказанието над своя опонент, като Писаро отбеляза своя хеттрик. Отново замесен в акция на баварците бе Ариен Робен. Холандецът проби мощно отдясно и пусна към нападателя на Байерн, който с пета преодоля Адлер за шести път - 6:0.

Минута след това Робен наби и седмо попадение в мрежата на безпомощния Шпорт Ферайн. Дуото Писаро-Робен отново сработи. Перуанецът открадна топка от Дийкмайер и подаде към крилото на Байерн, който технично прехвърли стража на гостите - 7:0.

В 68-ата минута Писаро отбеляза своя четвърти гол в срещата, правейки 8:0.

Все пак в 75-ата минута гостите успяха да отбележат чрез Джефри Брума. Бранителят на гостите се извиси при един корнер и заби кълбото в мрежата на Мануел Нойер - 8:1. Минута по-късно резервата Рибери откри своята сметка и отбеляза девети гол. Капитанът Вестерман вкара втори гол за своите в 86-ата минута, по подобие на Брума.

Така Байерн най-вероятно ще триумфира с титлата в следващия кръг при гостуването на Айнтрахт (Франкфурт).