Уест Хам прекърши Уест Бромич

Уест Хам постигна категорична победа над Уест Бромич, като надделя с 3:1. Домакините не изпитаха особени проблеми и успяха да вземат солидна преднина от два гола след половин час игра.

Първо централният нападател на домакините Анди Каръл отбеляза попадение в 16-ата минута, след като засече центриране от корнер на Гари О'Нийл. В 28-ата минута асистента за първото попадение О'Нийл отбеляза, след изстрел от границата на наказателното поле, който попадна в долния ляв ъгъл на вратаря.

През второто полувреме двата отбора не успяха да създадат особено опасни положния. В 80-ата минута домакините отбелязаха и трето попадение, дело отново на Анди Каръл, който играе под наем при "чуковете" от Ливърпул. Нарушение от страна на влезлия малко по-рано Маркус Розенберг, бе ипълнено бързо от Джеймс Колинс, който подаде на Каръл и английският национал прати топката в левия ъгъл на вратата от близко разстояние. Само минута след това Розенберг отново бе в центъра на събитията, след като стреля в страни от вратата от изгодна позиция.

Все пак гостите от Уест Бромич достигнаха до почетно попадение, след като Матю Тейлър фаулира Ромело Лукако в наказателното поле в 88-ата минута, а Греъм Доранс не сгреши от бялата точка. Силите на момчетата на Стив Кларк обаче не стигнаха за нещо повече, а в самия край на срещата Йосуф Молумбо бе изгонен, след като фаулира Гари О'Нийл и реагира остро на съдийското отсъждане.

Уест Хам заема 11-ото място с 36 точки, а Уест Бромич са осми с 44 т.