Милан се справи с Киево и изпревари Наполи

Отборът на Милан измести Наполи от второто място в класирането на Серия "А". "Росонерите" надделяха с 1:0 над Киево във Верона в мач от 30-ия кръг на италианския шампионат. Попадението реализира халфът Рикардо Монтоливо в 25-ата минута, а в 78-ата минута Киево остана с 10 души на терена след червен картон на защитника Дарио Дайнели. Тимът на Масимилиано Алегри събра 57 точки, докато Наполи се смъкна на трета позиция с 56. Отборът на Валтер Мадзари обаче е с мач по-малко като тази вечер гостува на Торино. Ювентус изглежда недостижим на върха с 68 точки. "Летящите магаренца" от Верона пък са 15-и с 35 точки.

В 25-ата минута Балотели стреля от фаул, вратарят Кристиан Пуджони не се намеси по най-добрия начин и позволи на Рикардо Монтоливо да направи добавка и да изведе "росонерите" напред в резултата. В 34-ата минута Балотели отново отправи изстрел от фаул и Пуджони пак не бе убедителен, но все пак успя да улови топката, преди тя да попадне в играч на гостите. В 43-ата минута СуперМарио отново създаде работа на Пуджони от пряк свободен удар, но стражът този път се намеси по-добре и боксира.

Девет минути след почивката домакините от Верона пропуснаха изгодна възможност да изравнят резултата, след като играч в жълто-син екип не успя да засече топката след изпълнение на фаул. В 67-ата минута Робиньо имаше чудесен шанс да вкара втори гол за Милан, но Пуджони спаси удара му. В 69-ата минута пък ветеранът Лусиано, появил се току-що в състава на Киево като резерва, бе много близо до изравняване на резултата, но силният му шут бе спасен от Кристиан Абиати. След това пък Масимо Амброзини бе блокиран в решаващ момент пред вратата на Киево, а в 78-ата минута Дарио Дайнели събори Балотели близо до наказателното поле и получи жълт картон, който бе втори за него в мача и бранителят бе отстранен от игра.

До края на срещата "росонерите" задържаха удобния за тях резултат и в момента са най-близо до лидера Ювентус.