Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

ЗАКСА на победа от финал в Полша след пълен обрат над Ястрежебски Вигел до 3:2

Волейболистите на ЗАКСА (Кендженджин-Козле) са само на една победа от класиране на финал в полската Plus Liga. Възпитаниците на аржентинският наставник Даниел Кастелани направиха феноменален обрат в третата полуфинална среща у дома срещу Ястрежебски Вигел и въпреки че губеха с 0:2, стигнаха до успех с 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:19, 15:6).

Така ЗАКСА поведе в серията с 2-1 победи и се нуждае от още един успех, за да се класира до финала. За него вече се класира шампионът от 2012 година Асеко Ресовия (Жешув), който отстрани в другия полуфинал лидера от редовния сезон Делекта (Бидгошч) след 3-1 победи.

Полуфинал №4 ЗАКСА - Ястрежебски Вигел ще се играе днес от 19,00 часа.

Антонен Рузие заби 23 точки (3 блока, 54% ефективност в атака), а Фелипе Фонотелеш добави още 16 точки за успеха на ЗАКСА (4 аса).

За най-полезен играч на мача (MVP) бе избран вторият резпредилтел на ЗАКСА Гжегож Пилаж, който замени национала Павел Загумни още в 3-ия гейм и разнообрази играта на домакините, които благодарение на него стигнаха до победата. Освен това Пилаж заби 3 ценни аса в тайбрека и с това донесе успеха на ЗАКСА в 5-ия гейм с 15:6.

За Ястрежебски Вигел се отличи Михал Ласко с 20 точки, а Михал Кубияк добави още 16 точки.

Полуфинал №3 в полската Plus Liga:

ЗАКСА (КЕНДЖЕНДЖИН-КОЗЛЕ) - ЯСТРЕЖЕБСКИ ВИГЕЛ 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:19, 15:6)

ЗАКСА: Павел Загумни 2, Михал Ручияк 14, Павел Вишниевски 10, Антонен Рузие 22, Фелепе Фонтелеш 16, Марчин Мозджонек 6 - Пьотър Гацек-либеро (Серхий Капелус, Гжегож Пилаж 4, Дамиан Витчак, Рожерио Ногейра, Юрий Гладир)
Старши-треньор: Даниел Кастелани
ЯСТРЕЖЕБСКИ ВИГЕЛ: Симон Тишер 5, Войчех Гиерчински 8, Ръсел Холмс 12, Михал Ласко 20, Михал Кубияк 16, Роб Бонте 9 - Дамиан Вайташек-либеро (Тиаго Виолаш 1, Матеуш Малиновски, Роберто Збиерски)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди

Забележка: ЗАКСА води в полуфиналната плейофна серия с 2-1 победи. Серията се играе до 3 успеха от 5 мача.