Черна гора не се даде на Англия и задържа върха (видео)

Английският национален отбор не успя да пребори Черна гора и след равенство 1:1 на стадиона в Подгорица балканският тим удържа първото място в група "Н" на квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия. Гостите от Албиона откриха рано резултата чрез нападателя на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, който вкара за 0:1 още в 5-ата минута. Домакините обаче показаха характер и натиснаха "трите лъва" през второто полувреме, за да стигнат до изравнителен гол на Деян Дамянович в 76-ата минута и с това да спечелят точката от този двубой.

С ремито Черна гора е първи в групата след четири успеха и две равенства, докато Англия е с две точки по-малко - 12, след като има три победи и три ремита. Интригата за челните позиции се допълва и след успехите на Полша и Украйна, които се намират на третото място с по 8 точки и мач по-малко от челниците.

Срещата започна отлично за англичаните, които удариха две греди в началните пет минути, а при първото си добро центриране от корнер, стигнаха и до откриване на резултата. Уейн Рууни скочи над всички в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар от страна на Стивън Джерард и заби топката в мрежата на Божович за 0:1. До края на полувремето гостите имаха още възможности да вкарат втори гол и да успокоят мача, но Джеймс Милър и отново Рууни пропуснаха да се разпишат, а падане на Дани Уелбек в наказателното поле му донесе жълт картон вместо дузпа за неговия тим.

През втората част домакините заиграха по-добре и започнаха да създават положения пред Джо Харт, каквито през първото полувреме липсваха. Попадение на звездата на Черна гора Стеван Йоветич бе отменено за спорен фаул от страна на нападателя на Фиорентина при игра с глава в наказателното поле на Англия, а два удара на другото голямо име в състава на черногорци Мирко Вучинич донесоха още смут за гостите. Така се стигна до 76-ата минута, в която Дамянович успя да промуши топката в мрежата на Харт след продължителен карамбол в малкото наказателно поле след изпълнение на корнер.

До края на мача англичаните потърсиха втори гол, но стигнаха само до добро изпълнение на фаул от страна на Стивън Джерард, който можеше да им донесе успеха в 93-ата минута, но стражът на домакините успя да парира топката.

ЧЕРНА ГОРА - АНГЛИЯ 1:1
0:1 - Рууни (5)
1:1 - Дамянович (76)