Съотборник на Иван Иванов наказа България

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:2 от Сърбия в приятелски мач, игран в Ловеч. Селекционерът Михаил Мадански не можеше да разчита на осем потенциални титуляри, повечето от които липсваха заради контузии. Въпреки това на моменти "лъвовете" стояха равностойно срещу "плавите". Съотборникът на Иван Иванов в Партизан (Белград) Александър Митрович вкара и двата гола за сърбите.

Във втората минута капитанът Ивайло Чочев стреля от фаул, но топката се отклони в стената и излезе в аут. В 16-та минута Живко Петков стреля неточно от удобна позиция. В средата на първата част Филип Малбашич бе оставен непокрит близо до дузпата и пробва силен удар, полетял високо над гредата. В 26-та минута Дарко Брашанац центрира от корнер, Александар Митрович надскочи Ангел Грънчов и откри резултата в полза на гостите.

Малко след изтичането на половин час игра Урош Джурджевич завърши контраатака на Сърбия, а силният му шут с десния крак бе отразен от Димитър Евтимов. В 33-та минута Асен Георгиев отправи изстрел от 35 метра, спасен от Марко Дмитрович със сетни усилия.180 секунди по-късно Евтимов отново спря удар на Джурджевич.

В 40-та минута контузия в лявото коляно получи левият защитник Тодор Гочев, а на негово място се появи Иван Горанов.

10 минути след почивката Ангел Грънчов направи двойна грешка, от която се възползва Митрович. Нападателят на Партизан изскочи сам срещу Георги Китанов, прехвърли го и на празна врата вкара втория гол за сърбите. До края на двубоя България имаше две ситуации да върне едно попадение. В 63-та минута Живко Петков удари греда след корнер, изпълнен от Горанов. В 73-та минута след хубаво разиграване топката се озова в Емануил Манев, но колебливият му изстрел се оказа неточен.

Проверката срещу Сърбия бе последен контролен мач за младежите преди началото на европейските квалификации през месец юни.

България (до 21) - Сърбия - 0:2 (0:1)

голмайстори: 0:2 Александър Митрович 28, 56