ЦСКА на победа от титлата след 3:0 над Казанлък (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на ЦСКА направиха първата крачка към защита на титлата си, след като надделяха над Казанлък Волей с 3:0 (25:23, 25:19, 25:16) в първия финален сблъсък от НВЛ при жените пред пълните трибуни на зала "Васил Симов". По този начин момичетата на Юлия Иванова поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до 2 успеха от 3 мача.

Срещата започна с леко предимство на домакините и преднина от 8:6 при първата техническа пауза. След нея Славина Колева с две атаки намали резултата на 10:11, но постепенно "червените" натрупаха преднина и до втората почивка вече имаха аванс от пет точки – 16:11. "Розите" успяха да намалят пасива си до 16:20 и Юлия Иванова взе почивка. В края Виолина Николова с успешна блокада доведе нещата до 23:24, но след мощна атака на Симона Димитрова топката се удари в тавана на залата и ЦСКА взе гейма с 25:23.

Втората част започна със страхотно превъзходство на армейките, които успяха да дръпнат с 12:2 след уникална серия от сервиси на центъра Силвия Кьосева. До второто техническо разликата от десет точки в полза на домакините се запази, след което Казанлък намали изоставането си до 12:18 и Юлия Иванова ползва тайм-аут. До края шампионките поддържаха добра дистанция и взеха гейма след 25:19.

Третата част започна много равностойно и домакините имаха минимално предимство от 8:7 при първата почивка. След нея ЦСКА съумя да дръпне с 14:11 и Стоян Гунчев взе тайм-аут. Последва успешен блок на Кьосева и мощен пайп на Гергана Димитрова за 16:11. До края софиянки нямаха особени проблеми, а Гери Димитрова довърши гостенките с два аса за крайното 25:16 и 3:0 гейма.

Най-резултатна за ЦСКА стана Гергана Димитрова с 16 точки (3 блока, 4 аса, 38% ефективност в атака, 45% позитивно и 36% перфектно посрещане), а Симона Димитрова добави 10 точки (1 ас, 39% ефективност в атака, 50% позитивно и 43% перфектно посрещане) за победата. За Казанлък Волей най-резултатна бе Славина Колева със 17 точки.

Вторият финален сблъсък е в зала "Арсенал" в Казанлък и ще се играе на 26 март (вторник) от 18,00 часа. "Розите" се нуждаят от задължителен успех, за да достигнат до трети мач, който евентуално ще се проведе на 29 март (петък) в София.

ЦСКА-ДЕМАКС - КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)
ЦСКА: Гергана Димитрова 16, Джесика Николова 6, Ралина Дошкова 3, Силвия Кьосева 5, Симона Димитрова 10, Даниела Кънчева 3 - Патрисия Йончева-либеро (Алекс Лозанова, Славена Николова)
Старши-треньор: Юлия Иванова
КАЗАНЛЪК: Ася Динова 7, Кристина Тотева 5, Кристина Гунчева 3, Дани Найденова 3, Славина Колева 17, Виолина Николова 7 - Кристин Колчагова-либеро (Салабашева, Веселина Григорова, Йоана Николова, Витекова)
Старши-треньор: Стоян Гунчев.