Кристиано и компания се измъкнаха от срамна загуба в Израел с гол в 93-ата минута (видео)

Звездната селекция на Португалия се измъкна от срамна загуба при гостуването си на Израел, след като Кристиано Роналдо и компания се добраха до равенство 3:3 с гол в 93-ата минута на мача. Гостите поведоха в самото начало, но в 70-ата минута вече изоставаха с 3:1 след попадения на Томер Хемед, Еден Бен Басат и Рами Гершон. Все пак Португалия стигна до точката благодарение на Елдер Пощига, който се разписа в 72-ата минута, и изключително късметлийски гол на Фабио Коентрао в добавеното време.

Двубоят започна перфектно за гостите, които още във втората минута излязоха напред в резултата, след като Бруно Алвеш засече с глава центриране от ъглов удар на Мигел Велозо. В 25-ата минута Томер Хемед изравни след една перфектна контраатака на Израел, при която Маор Меликсон проби добре отдясно, центрира в наказателното поле, Шпунгин продължи към нападателя на Майорка, който след перфектно обръщане прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Патрисио. 33-ата минута Пощига пропусна уникална възможност да изведе отново Португалия напред, след като бе изведен от Раул Мейрелеш сам срещу Дуду Аоуат, преодоля вратаря ма Израел, но загуби равновесие и падна, след което се изправи и нанесе удар, но топката мина встрани. В 40-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, след като Коентрао сгреши в отбрана, Ейтан Таби се възползва и отправи пас от дълбочина, Томер Хемед продължи с пета към Басат, който простреля Руи Патрисио - 2:1. В самия край на първото полувреме Пощига пропусна нова добра възможност да изравни.

В 54-ата минута Бен Басат пропиля чудесен шанс да увеличи аванса на Израел, но стреля встрани от вратата. Шут на Велозо мина на сантиметри над напречната греда. Карлос Мартинс пък се изложи в 62-ата минута, когато от малкото наказателно поле стреля високо над вратата на Аоуат.

В 70-ата минута Рами Гершон нанесе нов удар на селекцията на Пауло Бенто, след като засече с глава центриране от ъглов удар за 3:1. Този път португалците отговориха светкавично след страхотен пробив на Кристиано Роналдо и перфектна асистенция към Елдер Пощига, който не сгреши отблизо - 3:2. Това бе и първата качествена изява на суперзездата на Реал Мадрид в този двубой. До този момент Кристиано се задоволи с два-три неуспешни опита да огорчи домакините от пряк свободни удари и две претенции за дузпа.

В 89-ата минута удар на Коентрао с глава срещна напречната греда, а в добавеното време бранителят на Реал Мадрид успя да донесе точката на Португалия, след като довкара една рикоширала от напречната греда топка след удар с глава на Алмейда.

Израел и Португалия остават на второ и трето място във временното класиране на Група F с равен актив от точки - по осем. Лидер е тимът на Русия, който утре гостува на Северна Ирландия в Белфаст.

Израел - Португалия 3:3