Авелино подари победа на Калоян Иванов за рождения му ден

Сидигас Авелино, в чийто състав е българското крило Калоян Иванов, записа четвърта поредна победа в италианската Серия А. Тимът се справи като гост на Анджелико Биела със 77:72, а успехът бе общо осми от началото на сезона. Победата дойде в навечерието на 27-я рожден ден на крилото и близнака му Деян, който е днес.

Иванов игра 10 минути за Авелино, като за това време успя да реализира 2 точки (2/2 от наказателната линия), добавяйки към статистиката си 3 борби и 1 асистенция.

Никола Драгович изигра отличен мач за победителите и завърши с 25 точки и 9 борби. Тейкуан Дийн пък завърши с 13 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Кевин Пинкни бе най-добър за Анджелико Биела с 30 точки и 10 борби.

Авелино е на 12-та позиция във временното класиране на Серия А с 8 победи и 14 загуби.