10 oт Норич удържаха Съндърланд

Тимът на Норич стигна до важна точка в борбата си за оцеляване в английския елит, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Съндърланд. "Канарчетата" играха един час с човек по-малко на терена, след като вратарят им Марк Бън бе отстранен от игра с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното си поле. Въпреки това те устояха на натиска на своя съперник и стигнаха до точката. Нещо повече - в 72-ата минута те можеха и да отбележат победен гол, след като резервата Грант Холт се откъсна сам срещу Симон Миньоле, но си поведе топката дълго и вратарят успя да улови.

Гостите откриха резултата с попадание на Уес Хулахан в 26-ата минута. Той отбеляза от непосредствена близост, след като Кей Камара надскочи всички в наказателното поле при изпълнение на корнер. Само три минути по-късно обаче стражът на гостите Марк Бън бе отстранен от игра, след като игра с ръка извън пеналтерията си. Няколко минути след това и Себастиян Басонг игра с ръка в наказателното поле на гостите, след което Крейг Гарднър от бялата точка изравни.

През втората част обаче "черните котки" учудващо не успяха да наложат никакъв натиск и да вземат трите точки, които бяха еднакво важни и за двата тима, които са заедно в борбата за оцеляване. Дори гостите бяха тези, коитпо бяха по-близо до победата, след като Грант Холт не успя да вкара, останал сам срещу Миньоле, а игра с ръка на Дани Роуз в наказателното поле бе отсъдена като фаул извън него.