Валенсия срази 10 от Бетис

Отборът на Валенсия се върна на победния път. "Прилепите" нямаха успех в в последните си три мача в Примера, но днес разгромиха с 3:0 Бетис и отново се доближиха до 4-ото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Ключовият момент в двубоя на "Местайя" беше червеният картон на Антонио Амая от Бетис. защитникът извърши нарушение в наказателното поле в 15-ата минута и получи директен червен картон, а Роберто Солдадо реализира дузпата. В края на мача автогол на Паулао и красиво попадение на Жонас Гонсалвеш затвърдиха победата на Валенсия.

Амая предотврати сигурен гол, като фаулира Солдадо, но с цената на червен картон. След като стрелецът реализира дузпата, мачът стана лесен за домакините. Те изцяло контролираха срещата, но но можеха да стигнат до втори гол. Това се случи чак в 85-ата минута, когато резервата Паулао прати топката в собствената си врата. Млако по-късно Серхио Каналес подаде на Жонас, който технично финтира защитник и с фалцов изстрел оформи крайния резултат.

Валенсия е на 5-о място с 45 точки, а Бетис е 7-и с 43.