Депортиво Ла Коруня взе галисийското дерби

Депортиво Ла Коруня взе галисийското дерби на дъното на Примера дивисион, след като победи с 3:1 на "Риасор" Селта Виго.

Въпреки успеха, тимът на Депортиво остана последен в класирането с 20 точки, а на 3 пред него е Селта. В зоната на изпадащите е още тимът на Майорка, който има 24 точки.

Тимът на Селта остана с човек по-малко в 28-ата минута, когато Яго Аспас получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Карлос Марчена.

Домакините започнаха много силно мача и още в 9-ата минута Рики даде заслужена преднина на своя тим. През втората част, Силвио вкара великолепен гол от далечна дистанция, с което предреши крайния изход на срещата.

Само минути след като се появи на терена Диого Саломао направи преднината на Ла Коруня класическа в 79-та минута. В ответната атака Селта намали за 1:3 чрез Парк, но това бе всичко в срещата.