Сашо Петков изведе Посойилница до полуфинал в Австрия

Посойилница (Айх/Доб) се класира за полуфиналите в мъжкото първенство на Австрия след убедително 3:0 победи в четвъртфиналния си плейоф с Цемтек зуперволей (Енс).  В третия мач, игран у дома, българският разпределител Александър Петков игра като титуляр и получи най-високата статистическа оценка измежду всички на терена при успеха с 3:1 (25:20, 25:14, 23:25, 25:23).  Той се разписа и като реализатор с 2 аса и 2 точки от атака.  При победата с 3:1 (25:25, 21:25, 25:18, 25:19) във втория мач от серията, игран в Енс, Петков остана сред резервите.  Полуфинален съперник на Посойилница ще бъде отборът на Хипо Нийдерьостерайх (Амщетен).  И в този плейоф ще се играе до три победи от пет мача, като в първия на 23 март домакини ще бъдат Сашо Петков и съотборниците му.

Клагенфурт (Клагенфурт) на играещия старши-треньор Живко Колев пък спечели втората си победа в плайаутната четворка за оцеляване в елита.  Българският разпределител игра като титуляр за своите и в четирите гейма при успеха с 3:1 (25:20, 25:15, 20:25, 25:17) като гости на Гевербепарк (Милс).  Той наниза и цели 9 точки (3 аса, 3 атаки, 3 блокади) за победата.  Във временното класиране в групата Клагенфурт води с 6 точки от 2 мача, а следващата му среща е утре, 15 март, у дома срещу Йерих Интернешънъл (Вайц/Глайсдорф).