Мартин Стоев и Коце Стойков на полуфинал в Румъния

Бившият селекционер на националния отбор на България и бившия национал Костадин Стойков се класираха на полуфиналите в шампионата на Румъния с тима си Томис (Констанца).

Томис победи чисто КСМ Агрономиа (Букурещ) с 3:0 (25:14, 25:19, 28:26) и във втората среща от четвъртфиналната серия между двата тима. Така тимът от Констанца спечели серията с 2-0 победи.

Полуфинален съперник на Томис ще бъде победителят от четвъртфиналната серия между Унирея (Деж) и Щиинца Експлорър (Бая Маре), в която се стигна до решаващ трети мач на 17 март при 1-1 победи.  Волейболистите на Мартин Стоев ще бъдат домакини в първите си два полуфинални мача на 23 и 24 март.

"Важно е, че не трябва да играем трети мач и така ще можем да се подготвим по-добре за полуфиналните мачове срещу Бая Маре или Деж. Играхме много добре в първите два гейма, а в третия допуснахме няколко грешки в атака и трябваше да се потрудим малко повече, за да спечелим", заяви Мартин Стоев след успеха.