Зенит изпуска титлата след загуба от Рубин (видео)

Проблемите за Зенит продължават и отборът на Лучано Спалети изпраща кошмарна седмица. В четвъртък питерци загубиха с 0:2 от Базел в Лига Европа, а днес отстъпиха с 0:1 на Рубин и изостават с цели цели 8 точки от лидера в класирането ЦСКА (Москва). Срещата не се игра в Казан, а в Грозни, но въпреки това Рубин се чувстваше като у дома си. Възпитаниците на Курбан Бердиев действаха много по-правилно тактически и заслужено стигнаха до победата. Единственият гол бе дело на Саломон Рондон в 30-ата минута след груба грешка на Бруно Алвеш.

Александър Кержаков се завърна в стартовия състав на Зенит, но отново се видя, че между него и Хълк липсва синхрон. Бразилецът беше най-добрият футболист на гостите, но не срещна никаква подкрепа от съотборниците си. В същото време защитата изнемогваше. Бруно Алвеш и Луиш Нето направиха много индивидуални грешки, а младият Милан Родич бе твърде плах.

След половин час игра Рондон се измъкна и прехвърли Вячеслав Малафеев. Нето се опита да предотврати гола и успя да догони топката, но не и да я избие. През второто полувреме смените на Спалети не дадоха никакъв резултат, а в последните минути футболситите на Рубин пропуснаха да направят победата си по-убедителна. В класирането тимът от Казан вече е 6-и с 34 точки.

"Имахме малко време за възстановяване след мача с Базел. Не играхме зле, но Рубин отново показа, че е много организиран отбор. Не мисля, че заслужавахме да загубим, но след получения гол бе трудно да реагираме. Докато имаме математически шансове за титлата, ще се борим. Надяваме се на грешни стъпки на ЦСКА", каза Спалети след загубата.