ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Странно съдийство подели точките в Хановер

Под непрестанния сняг и странно съдийство отборите на Хановер 96 и Айнтрахт (Франкфурт) поделиха точките, завършвайки 0:0 в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Кризата в офанзивни позиции за франкфуртци продължава и те в пети пореден мач не съумяват да поразят противниковата врата.

Мачът ще бъде запомнен с това, че в самото начало на втората част главният съдия Бастиан Данкерт в диапазон от 2 минути си навлече гнева на феновете и на двата тима. Първо, след изпълнение на ъглов удар, Дидие Я Конан нанесе удар от непосредствена близост и кълбото бе избито от самата голлиния. Долносаксонци обаче бяха твърдо убедени, че топката е преминала с целия си обем, но попадение не бе зачетено. Минута след това при бързо развила се контраакция съдийската бригада не зачете гол за "орлите". Топката бе центрирана в наказателното поле на домакините и Александер Майер отбеляза, но страничният рефер вдигна много спорна засада.

В крайна сметка двата отбора си поделиха по едно полувреме и кой знае колко сериозни опасности пред двете врати нямаше.

Хановер остава на своята 10-о място с 34 точки, а Айнтрахт отстъпи с една позиция и вече е 5-и с 39 пункта.