Мицански не игра при победа на Инголщат

Българският нападател Илиан Мицански не взе участие за Инголщат, който победи с 2:1 като домакин Бохум в мач от 25-ия кръг на Втора Бундеслига. Наставникът на домакините Томас Орал остави нашенеца на резервната скамейка за разлика от предния мач срещу Мюнхен 1860 (1:1).

Първата част на мача не предостави нищо интересно пред двете врати, като трите гола паднаха през второто полувреме. Паскал Грос изведе домакините напред в 56-ата минута с хубав удар, а само четири по-късно Леон Горецка възстанови равенството. Дежурният стрелец на Инголщат Каюби Франциско да Силва донесе трите точки на отбора на домакините в 64-ата минута.

С успеха си Инголщат изпревари Падерборн и Санкт Паули и се настани на 9-ата позиция с 35 точки. Доскоро елитният Бохум пък се свлече на 15-о място, една позиция над опасната зона с 26 точки. В следващия кръг Илиан Мицански и компания имат тежка визита на третия Кайзерслаутерн.