Атлетик Билбао прониза Валенсия (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надигра с 1:0 Валенсия в среща от 27-ия кръг, играна на "Сан Мамес". Икер Муниан отбеляза красиво попадение в 80-ата минута и донесе втора поредна победа на "лъвовете". Успехът повиши аванса на баските на осем точки пред зоната на изпадащите. "Прилепите" останаха шести.

Тимът на Марсело Биелса започна силно. В четвъртата минута Ибай Гомес центрира и Жереми Матийо се размина с автогол. В 13-ата "бяло-черните" осъществиха продължителна атака, завършила с шут на Антонио Бараган в ръцете на Горка Ираисос. В 25-ата Тино Коста стреля, но отново вратарят се справи с лекота. В 35-ата Ибай Гомес шутира прекрасно, не остави шансове на Висенте Гуаита, но топката се удари в гредата.

В 48-ата Софиан Фегули стреля силно и Ираисос се прояви с блестяща намеса. Две минути по-късно отново стражът на "лъвовете" се справи. В 68-ата Роберто Солдадо потърси удар от въздуха, но без успех. В ответната атака Муниаин финтира централните защитници, но ударът лесно беше предугаден от Гуаита. В 77-ата отново Горка Ираисос се намеси превъзходно и затвори устата на критиците си.

В 80-ата минута падна победният гол. Гостите от "Местайя" търсеха по-упорито попадението, но получиха такова. Матийо изчисти центриране отдясно, топката попадна в Муниаин, който с прекрасно насочване в сглобката опъна мрежата - 1:0. До края на срещата тимът на Ернесто Валверде изпусна да изравни. В 85-ата "лос че" не можаха да се възползват от двойна възможност, като на пътя на топката застанаха Микел Сан Хосе и Ираисос.

Като цяло валенсианци играха по-силно през второто полувреме, но именно тогава загубиха мача с попадение в последните минути.

Снимки: "Марка"