Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Роналдо и съдията прекършиха Юнайтед в уникална драма (видео+галерия)

Реал (Мадрид) надигра с 2:1 Манчестър Юнайтед в реванша от 1/8-финала в Шампионската лига и се класира в следащата фаза на турнира с общ резултат 3:2 от двата мача. Очакваният спектакъл на "Олд Трафорд" се получи, но донякъде бе помрачен от съдията Джунейт Чакър, който остави домакините с 10 човека в 57-ата минута изгонвайки пресилено Луиш Нани за опасно вдигнат крак, макар португалецът да бе с гръб към своя съперник. Това се оказа повратната точка в двубоя. До този момент Юнайтед водеше с 1:0 след автогол на Серхио Рамос в 48-ата минута, но останали с 10 човека "червените дяволи" не издържаха на натиска на съперника и допуснаха обрат с попадения на Лука Модрич в 66-ата и Кристиано Роналдо в 69-ата минута, който вкара своя 40-ти гол за сезона и спря бившия си тим по пътя към 1/4-финала. Също така това е негов 186-ти гол в 185 мача за Реал.

Сър Алекс Фъргюсън излезе с доста любопитен състав, в който липсваше нападателят Уейн Рууни. Изненадващо бе включването в стартовите единадесет на Луиш Нани, а там бе и Райън Гигс, който така записа своя мач номер 1000 в своята футболна кариера. Тактиката на шотландеца обаче се оказа доста успешна и тимът му стоеше равностойно, а на момента дори надиграваше своя съперник.

Срещата започна с натиск на Реал. В 11-ата минута гостите стигнаха и до първата си голова възможност, като Гонсало Игуаин получи на границата на наказателното поле, обърна се и стреля, но над вратата. "Белият балет" повече владееше топката в началото на двубоя, но трудно стигаше до реални опасности пред Давид Де Хеа.

Постепенно Манчестър Юнайтед изнесе играта по-напред и първо в 13-ата минута Нани центрира опасно, но в последния момент топката бе изчистена от Фабио Коентрао преди да стигне до Робин ван Перси. Две минути по-късно ново хубаво центриране намери холандеца в наказателното поле, но той не успя да отправи хубав удар от воле. Най-добрата възможност за домакините дойде в 21-ата минута, когато след центриране от корнер Неманя Видич се извиси и стреля с глава в гредата, след което топката попадна в Дани Уелбек, но и той не успя да я прати в опразнената врата, а се оказа, че е и в засада.

В средата на полувремето Реал опита нов натиск като първо в 28-ата минута Кристиано Роналдо бе намерен в пеналта, но в последния момент ударът му бе блокиран от Видич. След това в 30-ата минута Сами Кедира стреля с глава, но в ръцете на Де Хеа. В 32-ата минута пък Гонсало Игуаин се отскубна зад защитата, но в последния момент Де Хеа излезе и го пресрещна. Минута по-късно пък гол на испанците бе отменен заради нарушение на Серхио Рамос при борба за топката в наказателното поле.

Манчестър Юнайтед обаче имаше нова страхотна възможност за гол в 34-ата минута. Тогава Ван Перси получи в наказателното поле, освободи се от двама защитници и стреля от труден ъгъл. Диего Лопес успя да отрази удара му, но топката попадна в Уелбек, който обаче не се възползва и стреля във вратаря. В края на полувремето пък Кристиано Роналдо, който в големи периоди оставаше изолиран, реши да пробва далечен удар по посока на Де Хеа, но доста неточно.

Втората част обаче започна повече от добре за домакините. В 48-ата минута те организираха интересна атака при която удари на Уелбек и Ван Перси бяха блокирани от защитници, но топката стигна до Нани, който центрира остро по земя и Уелбек я докосна толкова, колкото да принуди Серхио Рамос след това да я засече в собствената си врата - 1:0.

В 57-ата минута обаче се стигна до най-спорната ситуация в мача. Луиш Нани бе изгонен от игра за това, че вдигна опасно високо крака си при опит за игра с топката. Решението на съдията Джунейт Чакър обаче бе доста спорно, тъй като португалецът бе с гръб към своя съперник.

Това драстично промени развитието на мача и Реал се хвърли в атака. Първо Кака отправи опасен изстрел покрай вратата. След това Гонсало Игуаин стреля с глава от близо и Рафаел да Силва трябваше да чисти пред голлинията, като останаха съмнения и за игра с ръка на бразилеца. Юнайтед обаче отговори с прекрасна контра и далечен изстрел на Ван Перси, който обаче бе спасен от Диего Лопес.

Численото предимство на Реал обаче си личеше и в 66-ата минута влезлият като смята Лука Модрич се освободи пред наказателното поле и със страхотен удар възстанови равенството в мача 1:1. Само три минути по-късно гостите стигнаха и до втори гол. Гонсало Игуаин се освободи в наказателното поле и центрира остро по земя към далечната греда, където дебнеше Кристиано Роналдо и с шпагат засече топката във вратата - 1:2. Португалецът пък не се зарадва след гола.

Този гол усложни изключително много задачата на домакините, които вече се нуждаеха от още две попадения, за да продължат напред, а трябваше да търсят обрат с човек по-малко на терена. Все пак "червените дяволи" търсеха възможности да притесняват защитата на съперника и в 73-ата минута Уелбек стреля с глава, но не затрудни Лопес.

Междувременно в игра се появи и Уейн Рууни на мястото на Том Клевърли. Това раздвижи играта на англичаните и в 83-ата минута Майкъл Карик пропусна страхотен шанс да изравни резултата стреляйки с глава от близо, но Диего Лопес някак успя да спаси. Веднага след това Рууни имаше нов страхотен шанс в наказателното поле, но не успя да прати топката в очертанията на вратата. Реал пък отговори с нелош удар на Кака, а след това и Роналдо пробва бдителността на Де Хеа, който бе на мястото си. Малко по-късно се откри нова възможност пред Кака, като ударът му се отби и от гредата преди да бъде овладян от Де Хеа. В добавеното време пък Диего Лопес направи поредното си страхотно спасяване след удар с глава на Видич.

В крайна сметка силите на Манчестър Юнайтед просто не стигнаха за обрат и тимът приключи участието си в турнира. Реал пък продължава в следващата фаза и вече чака следващия си съперник.