Ибра отново наказа Марсилия (видео)

Пари Сен Жермен отстрани Олимпик Марсилия от четвъртфиналите на Купата на Франция и се класира за следващата фаза на турнира. Парижани спечелиха с 2:0 - същият резултат, с който взеха три точки в Лига 1 срещу същия съперник само преди три дни. Двете попадения бяха дело на нападателя на тима Златан Ибрахимович. Шведът се разписа по един път във всяко полувреме, с което вече има пет гола от три мача във вратата на Марсилия през този сезон.

За първи път титуляр за столичани бе легендарният Дейвид Бекъм. Англичанинът остана на терена до 86-ата минута, когато бе заменен от Кристоф Жале и показа, че все още има място в големия футбол. Марсилия от своя страна разочарова феновете си и демонстрира доста по-слаба игра отколкото в срещата в неделя, когато заслужаваше да вземе поне точка. Днес играчите на Ели Боп заслужено си тръгват с наведени глави от "Парк де Пренс".

Наставникът на ПСЖ Карло Анчелоти бе направил няколко промени в състава си в сравнение с двубоя в неделя и в игра този път, освен Бекъм, бяха още Никола Душес, Грегори ван дер Вийл, Зумана Камара, Мамаду Сако, Жереми Менес и Кевин Гамейро. Старши-треньорът на Марсилия Ели Боп пък използва абсолютно същия състав какъвто бе в предния мач.

След по-активно начало за домакините резултатът бе открит от Ибра в 34-ата минута. Шведът бе изведен на скорост с дълъг пас на Клемен Шантом и след като се пребори с Лукас Мендес прокара топката покрай вратаря Стив Манданда.

Като цяло през първата част ПСЖ бе по-активният тим на терена, но освен попадението и още една чиста ситуация пред Ибра, не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника. Марсилия от своя страна действаше вяло в предни позиции и не създаде нищо опасно пред Никола Душес.

През втората част отново ПСЖ диктуваше събитията на терена. В 62-ата минута Андре-Пиер Жиняк бе принуден да чисти от голлинията удар с глава на Зумана Камара. Малко след това обаче Ибрахимович получи топката в наказателното поле, където се пребори с Жереми Морел, който докато бе на земята го спъна и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана шведът и не сбърка. Така Ибра вече има пет гола във вратата на Марсилия през този сезон.

До края на мача ПСЖ намали оборотите и действаше предимно на контраатаки, а в защита много стабилно оперираха Сако, Камара и Ван дер Вийл. На моменти нервите взимаха връх и на няколко пъти се стигна до разправии на терена. В една ситуация Джордан Аю поиска сметка от Бекъм, което предизивка спорове между играчите, но без да се случи нещо особено. Така или иначе гостите не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника и логично се прибират към Марсилия без вкаран гол.