Скаут на Хановер 96 ще наблюдава Александър Тонев

Представители на Хановер 96 пристигат в Марбея в сряда специално за българския национал Александър Тонев, научи БТА. Германците ще наблюдават 23-годишното крило в няколко мача през пролетния дял с цел да го привлекат през лятото. Те вече са се свързали с мениджърите на играча и клуба му Лех (Познан), за да научат повече детайли около него.

Всъщност от Хановер'96 са започнали да се интересуват от бившия играч на ЦСКА още тази зима, но в края на трансферния период и не са имали време за бърза реакция. Така те ще имат възможността да го наблюдават в четвъртък от 11.00 часа испанско време срещу Рапид (Букурещ), мач за 5-8 място от турнира в Марбея.

Снощи Тонев игра 68 минути за Лех при поражението с 1:3 от Динамо (Букурещ) в четвъртфинален мач от турнира. Българинът вложи много усилия, които обаче не бяха споделени от съотборниците му. В отбора на Лех се видя, че вътрешните полузащитници са тотално неориентирани, а защитата не може да спре почти никаква атака. Особено слаб беше десният бранител от Гамбия Кеба Сисей, който носи вина за първото попадение, а в атака нито веднъж не се включи на ниво. В две контраатаки пък Тонев беше в добра ситуация на левия крак, но и в двата случая Бартош Слусарски не му подаде, а предпочете да стреля или пък да се затвори и да притъпи остротата.