Холи Блийздейл с победа и рекорд в Москва

Бронзовата медалистка в овчарския скок от Световното първенство в зала в Истанбул през миналата година Холи Блийздейл постигна личен рекорд за сезона, след като спечели първото място на силния международен атлетически турнир "Руска зима" в Москва вчера. Британката стигна до победата с постижение от 4,75 м.

Блийздейл, която завърши шеста на Олимпиадата в Лондон през миналата година, преодоля 4,65 м едва от третия опит, след това се справи с 4,70 от втория път, а 4,75 м преодоля от раз. 21-годишната британка направи и три несполучливи опита на 4,80 м.

Снимка: Getty Images/Guliver