Европол разкри един уреден мач - има българско участие (видео)

По време на пресконференцията на Европол днес в Хага, на която бяха разкрити детайли около разследване за черното тото на Стария континент бе прожектиран пример за мач, който е бил уреден. Докато представителят на унгарските служби даваше отчет за свършената работа бе показано видео от мача между Аржентина и Боливия при юношите през 2010-а година, завършил 1:0 след скандална дузпа в 102-ата минута.

Рефер на мача е добре познатия ни унгарец Ленгиел Колош, който свири контролата България - Естония 2:2, на която бяха отсъдени четири дузпи. Четвърти съдия пък е бил нашият Лъчезар Йонов. Той заедно с колегите си Емил Митев и Петър Тарълов тогава пътуваха за Южна Америка без да имат разрешение от БФС и заради това бяха извадени доживот от съдийството.

Година по-късно Йонов се забърка в още един скандал. Използвайки самоличността на друг арбитър - нищо неподозиращия Райчо Райчев от Сливен, бе главен съдия на контролата между Вердер (Бремен) и АЗ Алкмаар и даде десет минути допълнително време без да има причина за това, с което породи съмнения около действията си.