Силна Петя Цекова с 25 точки, Еврьо с драматична загуба във Франция

Бившата волейболна националка Петя Цекова и нейният Еврьо допуснаха 8-ма загуба от началото на сезона във френската Лига А, след като отстъпиха драматично вкъщи на Венелес с 2:3 (22:25, 18:25, 34:32, 25:15, 10:15). Петя Цекова изигра поредния си много силен мач за своя тим и заби 25 точки (4 блока, 3 аса и 38% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

Отборът на Истър пък записа 11-то поражение, след като загуби като гост на Кале с 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 21:25). Българската централна блокировачка Нора Богданова игра стабилно за гостите и завърши с 10 точки (1 блок и 56% ефективност в атака), а Юлия Стоянова влизаше като резерва в първите три гейма, но не записа нито една точка. Бояна Маркович отново стана най-резултатна за Истър с 18 точки (2 блока, 1 ас, 43% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за победа.

Тимът на Алби падна като на Нант с 1:3 (25:20, 15:25, 11:25, 22:25). Българската разпределителка Цветелина Николова започна за първи като титулярка и приключи с една точка, след като бе сменена в третия гейм. А българското либеро Гергана Докузова завърши със 71% позитивно посрещане. Воденият от българската треньорка Райна Минкова тим на Пари Сен Клод записа 6-та победа, след като надделя трудно при гостуването си на Ено с 3:2 (25:22, 23:25, 8:25, 25:23, 15:13).

Във временното класиране класирането Еврьо е 5-ти с 23 точки след 7 победи и 8 загуби, Пари Сен Клод е 9-ти с 16 точки след 6 победи и 9 загуби, а Истър е на предпоследното 11-то място с 14 точки след 4 победи и 11 загуби. Алби бе наказан от Френската волейболна лига с отнемане на 9 точки и вече има -4 точки, което праща тима със сигурност в Елитната дивизия.