Реал Сосиедад докосва Европа (видео)

Реал Сосиедад се приближи плътно до Зона Европа в испанската Примера дивисион, след като победи с 3:0 у дома опашкаря Майорка в среща от 22-ия кръг.
Баските събраха актив от 33 точки и заемат 8-ото място. Само 3 точки пък ги делят от Зона Шампионска лига, където четвъртият Малага има актив от 36.

В шести пореден мач Реал Сосиедад игра с човек повече. Гостите от Майорка останаха с 10 на терена още в 29-ата минута, когато Хавиер Маркес получи втори жълт картон за игра с ръка, без да има такава.

И трите гола за домакините паднаха през второто полувреме. Разписаха се Гонсало Кастро (55), Карлос Вела (70) и резервата Диего Ифран (85).