Сензация в Лига 1: Нанси удари Марсилия като гост (видео)

Със сензационен резултат завърши 23-ия кръг на френската Лига 1. Последният в класирането Нанси победи с 1:0 при гостуването на Олимпик в Марсилия и сложи прът в шампионските амбиции на тима от Южна Франция. Домакините останаха с човек по-малко в 64-ата минута, когато Джоуи Бартън беше изгонен. За капак девет минути по-късно Андре Аю си отбеляза и автогол.

Така Олимпик Марсилия пропусна възможността да се изравни с Лион на второто място в класирането, който също направи грешна стъпка при гостуването на Аячо (1:3). Въпреки победата Нанси остана предпоследен, но с постигнатата втора поред победа увеличи значително шансовете си за спасение.
Треньорът на Олимпик Ели Боп беше бесен за изгонването на Бартън, чийто първи жълт картон беше отсъден съвсем незаслужено.