СуперМарио се завърна с гръм и трясък в Италия (видео + галерия)

Мечтан дебют с екипа на Милан направи 22-годишният нападател Марио Балотели. Той се разписа на два пъти при победата с 2:1 над Удинезе в срещата от 23-ия кръг на италианската Серия А. Това беше първи мач в Милано от 1001 дни насам за новото звездно попълнение на "росонерите".

Противно на очакванията СуперМарио започна като титуляр, тъй като на загрявката предвиденият да започне мача нападател Джампаоло Пацини се контузи.

Балотели можеше да открие още в 30-ата секунда, когато негов страхотен удар облиза гредата. В крайна сметка закономерното се случи в 24-ата минута, когато Балотели откри головата си сметка за Милан. Той получи пас от партньора си в атака Стефан Ел Шаарави в наказателното поле и без никакво колебание прониза вратата на гостите. Само 2 минути по-късно той беше близо до втори гол, но стражът Даниеле Падели изби с върха на пръстите си.

След почивката отборът на Удинезе показа по-активна игра и стигна до първото си голово положение в мача. Андреа Лазари центрира, но Антонио ди Натале не успя да отправи опасен удар. В 55-ата минута обаче Удинезе стигна до гол, след като Луис Муриел като асистира на Джампиеро Пинци за изравнителното попадение. Голът смути младите играчи на Милан, които приеха в голяма степен играта в своята половина.

В 68-ата минута Балотели можеше да се превърне отново в герой за Милан, но футболистът с №45 на гърба стреля далеч над вратата. Пропускът изнерви нападателя, който малко след това отправи нов неточен изстрел. Десетина минути преди края СуперМарио се нагърби и с изпълнението на пряк свободен удар. Мощният му и прецизно насочен изстрел обаче беше отразен от стража.

Това което не успяха да направят нападателите на Милан обаче стори реферът Паоло Валери, който отсъди повече от спорна дузпа за нарушение срещу Ел Шаарави в допълнителното време, което само той видя. С изпълнението след кратка дискусия с Робиньо се нагърби Марио Балотели, който не сгреши - 2:1 и победа за Милан, който по този начин изравни Интер на 4-ото място и се доближи на 3 точки от третото място във временото класиране, което е дава право на участие в Шампионската лига - основната цел на Масимилиано Алегри и неговите момчета.
Гостите от Фриули продължиха с протестите след края на срещата, като бяха бесни на Валери.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МЕЧТАНИЯ ДЕБЮТ НА БАЛОТЕЛИ ВИЖТЕ ТУК!