Палермо е на дъното

Отборът на Палермо вече е на последно място в класирането на Серия "А", след като загуби с 1:2 като домакин от Аталанта в мач от 23-ия кръг на първенството.

След нулево първо полувреме попаденията паднаха след почивката. Първо гостите от Бергамо поведоха с 2:0. Карлос Кармона довкара с глава топката във вратата след удар в гредата в 54-ата минута. По-късно пък Херман Денис удвои, след като бе изведен на стрелкова позиция сам срещу Стефано Сорентино. Пет минути преди края Нелсон успя да намали резултата, а до края на мача сицилианците се опитаха да стигнат до точката, но натискът им се оказа ялов.

Така вече Палермо е на 20-о място със 17 точки - колкото има и Сиена, но островитяните са с по-лоша голова разлика. Аталанта пък е 13-и с 26.