Рейна лиши Ливърпул от заслужен успех на "Етихад", Сити на девет точки от върха (видео)

Ливърпул пропусна да победи Манчестър Сити на "Етихад Стейдиъм", завършвайки 2:2 с шампионите, които остават на девет точки от лидера Манчестър Юнайтед. "Гражданите" поведоха с гол на Един Джеко в 23-ата минута, но мърсисайдци, които изиграха страхотен мач днес, стигнаха да заслужен обрат след суперголове на Даниел Стъридж (29') и Стивън Джерард (73'). Изключително нелепа грешка на Хосе Рейна обаче лиши Ливърпул от победата, давайки възможност на Серхио Агуеро да вкара зрелищен изравнителен гол в 78-ата минута.

Две промени в своя състав бе направил мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини, като Един Джеко и Матия Настасич започнаха вместо Карлос Тевес и Самир Насри. Хосе Енрике пък излезе като титуляр за Ливърпул за сметка на Андре Уиздъм. Това бе единствената корекция в състава на Брендън Роджърс в сравнение с тези, които през седмицата започнаха при равенството с Арсенал (2:2). Това означаваше, че Луис Суарес и Даниел Стъридж отново излязоха като атакуващ тандем за мърсисайдци. Новото попълнение Филипе Коутиньо пък не бе включен в групата за днес, въпреки окачванията на феновете, че бразилецът ще дебютира още на "Етихад".

Още в първата минута Хосе Рейна трябваше да спасява Ливърпул, избивайки хубав изстрел на Давид Силва от границата на наказателното поле. В 14-ата минута и гостите бяха близо до гола, след като Глен Джонсън изведе Даниел Стъридж, нападателят на мърсисайдци овладя дългото подаване, преодолявайки Джо Харт, но в последния момент Пабло Сабалета се хвърли в краката му и изби в корнер. Няколко минути по-късно и Карагър се озова в изгодно положение, но стреля над напречната греда. Атаките на Ливърпул в тези минута бяха доста опасни, но гостите не се възползваха от добрите положения, които създадоха, и вместо това допуснаха гол в собствената си врата. Един Джеко завърши резултатно едва втората по-добра атака на домакините в този мач. Нападателят на "гражданите" засече центриране отляво на Джеймс Милнър, Даниел Агер не се ориентира в отбрана и Джеко отблизо простреля Рейна - 1:0.

Само шест минути след това обаче Даниел Стъридж изравни след страхотен изстрел от границата на наказателното поле. Агер отне от Джеко, който претендираше за нарушение срещу него, а впоследствие Хави Гарсия не успя да изчисти пред своята врата, след което Джерард пусна към бившия нападател на Челси, който стреля мигновено в десния ъгъл на вратата на Харт. Стъридж, който започна кариерата си именно в Манчестър Сити, не отпразнува попадението си.

В 45-ата минута Пабло Сабалета бе на сантиметри от това да си вкара нелеп автогол, след като върна непохватно към Харт, топката мина покрай вратаря и се насочи към опразнената врата, но премина встрани от гредата.

В 52-ата минута Лескът изчисти буквално от крака на Карагър, който бе близо до това да засече от малкото наказателно поле подаване на Суарес. В 73-ата минута капитанът Стивън Джерард материализира превъзходството на Ливърпул и направи обрата пълен след прекрасен изстрел от близо 30 метра. В 77-ата минута Шкъртел пропусна да засече центриране на Джерард от пряк свободен удар, с което можеше да направи 1:3.

В 78-ата минута Серхио Агуеро изравни след губа грешка на Рейна, който излезе извън наказателното поле, за да се пресече подаването към аржентинеца, след което Кун със страхотен прехвърлящ удар от изключително малък ъгъл направи 2:2.

В 90-ата минута Джо Харт спаси силен изстрел на Стъридж. Майкон пък бе близо до гола за Сити.

Манчестър Сити остава на второ място - на цели девет точки от лидера Манчестър Юнайтед. Ливърпул е седми, на същата дистанция от своята голяма цел - четвъртото място.