Барсa приземи Сашо Янев и Манреса, унгарец чупи табло (видео)

Шампионът на Испания Барселона Регал върна Баскет Манреса на земята, след като отбора на Александър Янев бе записал две поредни победи. В каталунското дерби на Лига АСВ Барса надигра Манреса като гост с 88:76.

"Блаугранас" си свършиха работата още през първата четвърт, която взеха с 23:11 и не позволиха на Манреса да стигне до обрат. Най-интересният момент в срещата бе през втората четвърт, когато Адам Ханга счупи едното табло със забивка. Домакините обаче реагираха мигновено и смениха повредената конструкция за нула време (4 минути).

Александър Янев започна двубоя като резерва, но в крайна сметка игра малко повече от 16 минути. Родният национал завърши със 7 точки и 2 откраднати топки. Янев вкара 2/4 от далечно разстояние и 1/2 от наказателната линия.

Унгарецът Адам Ханга вкара най-много за Манреса - 17 точки, а Джош Аселин остана със 16.

Анте Томич затвърди отличната си форма и наниза 24 точки за Барселона, Еразем Лорбек добави 16, а Нейтън Джауай и Брад Олесън се отчетоха съответно с 11 и 10 точки.

Барселона е на четвърта позиция в класирането с 12 победи и 8 загуби, докато Баскет Манреса е в зоната на изпадащите - на 17-то място с 4 победи и 16 загуби.