България изостава с 1-2 победи срещу Финландия след драматична загуба на двойки (галерия)

България загуби драматично от Финландия с 2:3 сета на двойки в мача между двете страни в зона Европа/Африка на турнира "Купа Дейвис". Гостите от Скандинавия успяха да спечелят със 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 6:4 в зала "София". Финландците вече водят в резултата с 2-1 победи, след като вчера двата тима си размениха по една победа. За българския тим на корта в зала "София" излязоха Григор Димитров и Димитър Кузманов, а тандемът на "Суоми" бе Хари Хелиоваара и Хенри Континен. В неделя са двата решаващи двубоя на сингъл.

Българският тандем реализира първия пробив в мача - за 2:1, но още в следващия гейм скандинавците спечелиха подаването на нашите и изравниха за 2:2. При 5:5 Григор и Мико Кузманов имаха точка за пробив, но финландското дуо спаси подаването си, а в следващия гейм осъществи пробив и спечели първия сет.

Вторият сет започна с размяна на геймове, но след това гостите доминираха изцяло на корта в тази част и я спечелиха убедително с 6:1. Третият сет бе доста оспорван, но българите реализираха пробив при 5:4 в своя полза и се върнаха в двубоя. В четвъртия сет българският тандем игра отлично и след два поредни пробива и 5 спечелени един след друг гейма, Димитров и Кузманов изпратиха мача в решаващ пети сет.

Петият сет започна отлично за България - с гейм на нула. При 1:1 обаче финландците издебнаха своя момент и спечелиха подаването на нашите, което се оказа решаващо. При 3:5 и 30:40 България спаси мачбол, но в десетия гейм Григор и Кузманов не успяха да стигнат до пробив и трябваше да преглътнат поражението, дошло след над тричасова битка на корта в зала "София". Мачът не мина и без нерви като в петия сет и двата отбора имаха претенции към отделни съдийски решения.

Снимки: Иван Бъчваров, Sportal.bg