Левски изпусна победа в зрелищен мач с хит в Лига Европа! (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО )

Отборите на Левски и Виктория (Пилзен) завършиха 3:3 в зрелищна среща в Ларнака. Футболистите на Илиан Илиев показаха характер срещу един от хитовете в тазгодишното издание на Лига Европа и в края на мача можеха да победят. Лидерът в Чехия излезе напред в резултата още в 3-ата минута след гол на Дурич. Лимберски покачи от дузпа в 34-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за спорно нарушение на Нуно Пинто. "Сините", които днес играха в резервните си бели екипи, върнаха едно попадение в 41-ата минута. Новото попълнение Стефан Велев получи топката отдясно и с плътен удар извън наказателното поле вкара красив гол за 1:2. Резервата Жоао Силва изравни в 50-ата минута след центриране на Милен Василев. В 65-ата минута играчите на Виктория отново излязоха напред след гол на Бакош. Пет минути по-късно Владимир Гаджев се възползва от грешка на вратаря и отбраната и копна технично покрай стража за 3:3. До края Гаджев и Прохазка пропуснаха да донесат победата на българския тим.

Проверката бе втора за "сините" след загубата с 0:2 от Аарау. Чехите от своя страна се готвят за 1/16-финал за Лига Европа срещу Наполи на 14 февруари. През есента те спечелиха своята група в турнира, изпреварвайки актуалния носител на трофея Атлетико Мадрид.

Наставникът на Левски Илиан Илиев заложи на трима от новите си футболисти – Михаил Иванов, Стефан Велев и Милен Василев, като първите давма за първи път излязоха от първата минута. Четвъртото ново попълнение Пламен Димов не взе участие в срещата.

За разлика от мача с Аарау (0:2) преди четири дни Илиев пусна седем нови играчи като титуляри. Сред тях е и капитанът Станислав Ангелов, който се възстанови от лека травма. Даниел Димов бе върнат в центъра на защита и си партнира с Димитър Везалов, а Дъстли Мюлдер и Нуно Пинто бяха крайните защитници пред стража Иванов. Пелето и Стефан Велев играха като вътрешни халфове, а Илиян Йорданов и Милен Василев бяха крила, като втория действа отдясно. Владимир Гаджев и Базил де Карвальо бяха изнесените напред играчи на “сините”.

На почивката в игра влязоха Пламен Илиев, Роман Прохазка и Жоао Силва. Впоследствие на терена се появиха още Ромен Ели, Антонио Вутов, Борислав Цонев, Йордан Милиев, Христо Йовов, Христо Попадийн, Радослав Цонев и Мики Орачев.

Мачът започна лошо за Левски и играчите в червено-синьо излязоха напред в резултата още в 3-ата минута. Дурич бе оставен непокрит пред наказателното поле и с хубав изстрел прониза Иванов за 0:1. След инкасирания гол последваха силни моменти за столичани, но първо далечен удар на Стефан Велев в 8-ата минута мина над вратата, а след това Базил де Карвальо не успя да овладее топката след добро извеждащо подаване. Удар с глава на Димов след корнер пък мина над вратата.

В 20-ата минута Михаил Иванов направи отлично спасяване след удар с глава на Бакош. Две минути по-късно Димитър Везалов направи груба грешка в наказателното поле на Левски, но чехите не успяха да се възползват от ситуацията. Натискът на футболистите на Виктория продължи и в 36-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа. Решението на рефера обаче бе спорно, тъй като при намесата си Нуно Пинто игра с топката. Капитанът Лимберски копна технично кълбото в центъра на вратата и не остави шансове на Михаил Иванов.
До този момент тима от Чехия бе категорично по-добрия състав на терена.

В последните минути на полувремето играчите на Илиан Илиев отново вдигнаха оборотите и създадоха няколко опасни атаки. При една от тях топката стигна до Велев и халфът успя при втория си опит да преодолее вратаря на съперника. Това стана в 41-ата минута с много хубав удар по диагонала извън наказателното поле.

Силните изяви на Левски продължиха и през втората част. В 48-ата минута Милен Василев бе много близо до гол, но изстрелът му от 2 метра бе спасен виртуозно от стража на чехите. В 50-ата минута обаче равенството бе възстановено. Пробив на Василев от дясно завърши с центриране и Силва отбеляза за 2:2.

В 65-ата минута Роман Прохазка направи груба грешка при наглед безобидна ситуация, Адамов напредна и стреля, Илиев изби в напречната греда, но при добавката Бакош не сбърка на празна врата за 2:3.

Пет минути по-късно столичани отново стигнаха до равенството. Владимир Гаджев отне топката в половината на Виктория след неточен пас на вратаря към защитник, напредна и технично би покрай резервния страж Павлик за 3:3. В следващите минути отново Гаджев и Прохазка можеха да донесат победата на Левски, но пропуснаха много удобни положения. В 90-ата минута пак Прохазка бе близо до гола, но не успя да овладее топката на 5 метра от вратата.

Утре "сините" се прибират в България, а на 4 февруари летят обратно за Кипър. Следващата им проверка е на 6 февруари срещу Локомотив (Москва).

ЛЕВСКИ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 3:3