Ах, този Кавани! Наполи вече докосва Юве (видео)

С победен гол на Кавани в 85-ата минута Наполи надхитри Парма с 2:1 като гост в среща от 22-ия кръг на Серия "А" и направи важна крачка към постигането на голямата си цел - титлата. Така отборът на Валтер Мадзари съкрати до 3 точки аванса на лидера Ювентус, който снощи допусна грешка у дома, завършвайки 1:1 с Дженоа. Освен това Наполи дръпна на Лацио също с 3 точки в борбата за второто място.

"Светлосините" обаче се нуждаеха и от малко късмет, за да си тръгнат с успех от "Енио Тардини". Те имаха шанса да поведат с попадение на Марек Хамшик в 20-ата минута, но след това пред вратата им стана напечено. Само до края на полувремето играчите на Парма пропуснаха три отлични възможности. Натискът на домакините продължи и през втората част, за да възтържествува логиката в 74-ата минута. Тогава Никола Сансоне стреля към вратата по диагонал, топката се отклони в тялото на Паоло Канаваро и влетя в мрежата. Много е вероятно това да бъде записано и като автогол на капитана на Наполи.

Гостите обаче се доказаха като голям отбор и в 85-ата минута лидерът по попадения в калчото Кавани направи 2:1. Уругваецът се измъкна от засадата, хладнокръвно елиминира вратаря Антонио Миранте и търкулна коженото кълбо зад него.

Наполи е в серия от четири победи от последните си пет срещи, като няма загуба от 16 декември насам. В същото време пък приключи поредицата на Парма от пет мача без поражение.

Снимка: Getty Images/Guliver